4ο  ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

• Decrease font size

Δράσεις του 4ου ΓΕΛ Κατερίνης στο πλαίσιο της 10ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού 2023 με θέμα: «Η κίνηση δίνει ζωή»

Την Παρασκευή 29/10/23, στο πλαίσιο της 10ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού 2023, οι μαθητές του 4ου ΓΕΛ Κατερίνης πέρασαν μια απολαυστική μέρα γεμάτη κίνηση και χαρά καθώς είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν στις πρωτότυπες και ενδιαφέρουσες δράσεις που οργάνωσαν με μεγάλη επιτυχία οι καθηγητές Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας, Μπαλογιάννης Γεώργιος και Κατσαβούνη Σμαρώ.

Αρωγοί στην  παραπάνω προσπάθεια ήταν ο Διευθυντής του σχολείου, Γεώργιος Νατσιόπουλος, και σύσσωμο το διδακτικό προσωπικό του σχολείου.

Δραστηριότητες που πραγματοποιήθηκαν: Ποδόσφαιρο, Βόλεϊ, Μπάσκετ, Πινγκ-πονγκ , Σκάκι , προβολή της ταινίας "Ο Αστερίξ στους Ολυμπιακούς Αγώνες", Πεζοπορία στο πάρκο που περιελάμβανε παραδοσιακά παιχνίδια και διελκυστίνδα .

Η συμμετοχή των μαθητών μας μεγάλη με πολλά χαμόγελα και άθληση !!!

Ευχαριστούμε πολύ όλους τους μαθητές για τη συμμετοχή τους!!